BELYSNING / Golvlampor / Golvlampa 10381043
*
nr 1038 1043
Golvlampa
1960-tal, Mässing/plåt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2016
kl 20:28:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/5 21:25:48
1
150 kr
5/5 12:31:02
2
200 kr
11/5 22:41:42
3
350 kr
12/5 06:41:20
4
600 kr
16/5 18:58:52
5
500 kr
16/5 18:58:52
4
600 kr (Budbetjänt)
16/5 18:59:23
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
16 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvlampa golvlampor metall mässing plåt
-
5096 Golvlampa
1930- / 1950-tal. Höjd: 160cm, mässing
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:19
-
1024 Golvlampa
Jugend, majolika, riklig dekor med elefant, fågel ..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:43
-
5026 Golvlampa
trä, Guldfärgad. Höjd: 146 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:18
*
Golvlampa
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 1038 1043
Golvlampa
1960-tal, Mässing/plåt
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/5 21:25:48 | 1 | 150 kr |
5/5 12:31:02 | 2 | 200 kr |
11/5 22:41:42 | 3 | 350 kr |
12/5 06:41:20 | 4 | 600 kr |
16/5 18:58:52 | 5 | 500 kr |
16/5 18:58:52 | 4 | 600 kr (Budbetjänt) |
16/5 18:59:23 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
16 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvlampa golvlampor metall mässing plåt
-
5096 Golvlampa
1930- / 1950-tal. Höjd: 160cm, mässing
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:19 -
1024 Golvlampa
Jugend, majolika, riklig dekor med elefant, fågel ..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:43 -
5026 Golvlampa
trä, Guldfärgad. Höjd: 146 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:18